רמת סיכון בינונית-נמוכה

תיק המיועד למשקיעים אשר מחפשים פיזור גלובלי וחשיפה לשווקים מתעוררים. כשליש מהפלח מהתיק מוקצה למניות בארה"ב. כמו כן קיים רובד של נדל"ן ומשאבים טבעיים -נכסים ריאליים כגידור מפני אינפלציה, ותוספת של כשליש מהתיק שמוחזק באג"ח ממשלתי ואג"ח חברות אמריקאיות וזרות, ברמות סיכון נמוכות עד בינוניות.

laptop2.png

25% מניות ארה"ב: בחלק השקעה זה אנו רוצים ליצור עבורך בעלות בחברות אמריקאיות.

ההיסטוריה מוכיחה שהן מציעות תשואות משמעותיות בטווח הארוך. בעוד תנודתיות רבה יותר מאשר אג"ח,

מניות שיכולות להציע תשואה גבוהה המותאמת לרמת סיכון זו. ברמת סיכון זו אנו נתרכז בהשקעה ב"מניות ערך" ו"מניות דיבידנד", 

אשר מאופיינות בצפיות צמיחה גבוהות ותנודתיות נמוכה.

15% מניות זרות: מניות זרות הן נתח בעלות בחברות זרות במדינות מפותחות כמו אירופה, אוסטרליה ויפן. מניות זרות נבדלות ממניות אמריקאיות בשני אופנים עיקריים: ראשית, מכיוון ששווקים מחוץ לארה"ב מגיבים באופן שונה למצבים כלכליים, המניות הזרות יכולות לעזור להפחית את הסיכון הכולל של התיק. שנית, מניות זרות מספקות חשיפה עקיפה למטבעות, כך שבמידה ומטבע הבסיס של החשבון ($) נחלש, חלק זה עשוי לגדר את החשיפה. התשואות ההיסטוריות של מניות זרות נמוכות ממניות אמריקאיות והן בעלות סיכון גבוה יותר, ולכן הסיבה להשקעה במניות זרות הן התכונות המגוונות שלהן.

15% שווקים מתעוררים:  בחלק זה אנו נמליץ על השקעה בחברות זרות במדינות מתפתחות כמו ברזיל, רוסיה, הודו וסין. השקעה במניות בשווקים מתעוררים מציעה גיוון נוסף, כי כלכלות אלה מגיבות באופן שונה מאשר הכלכלות המפותחות בחו"ל. התשואות ההיסטוריות של מניות בשווקים מתעוררים גבוהות ממניות אמריקאיות ומניות בשווקים מפותחים, עם סיכון גבוה יותר. שווקים מתעוררים מוסיפים את האפשרות לתשואות גבוהות יותר לתיק ולגיוון נוסף.

9% נדל"ן:  אחת הדרכים האפקטיביות ביותר להחשף לנדל"ן מבלי לרכוש נכס פיזי, היא באמצעות רכישת יחידות השתתפות בקרנות השקעה במקרקעין (REIT - Real Estate Investment Trust). מדובר בחברות ציבוריות שעוסקות בנדל"ן ומשקיעות בנדל"ן מניב מסוגים שונים: משרדים, קניונים, מפעלים, בתי מגורים ועוד...חברות אלו מקבלות פטור מלא ממס חברות מהממשל האמריקאי ובתמורה הן מחוייבות לחלק למשקיעים לפחות 90% מדמי השכירות. המשמעות היא שהמשקיעים, אנחנו , מקבלים לפחות 90% מרווחי החברה כדיבידנד!

10% משאבים טבעיים:  בחלק זה של התיק אנו נרצה להעניק למשקיעים חשיפה לחברות העוסקות במשאבי טבע וסחורות. לחברות אלו בדרך כלל רמה נמוכה של קורלציה עם מגזרים אחרים, והן מוסיפות גיוון לתיק . עם זאת, המשאבים הטבעיים עדיין נושאים סיכון ועשויים להיות מושפעים מפוליטיקה, מאקרו כלכלה ותנודות מטבע. לכן, משאבים טבעיים אנו ממליצים לחשוף חלק קטן יחסית מהתיק. 

26% אג"ח:  השקעה באג"ח כוללת : אג"ח ממשלתי , אג"ח חברות, ואג"ח צמוד (TIPS):

אגרות החוב הממשלתיות של ארה"ב הן חוב שהונפקו על ידי הממשל הפדרלי והסוכנויות בארה"ב לצורך מימון תוכניות שונות של הממשל האמריקאי. איגרות החוב הממשלתיות של ארה"ב מספקות הכנסה יציבה, תנודתיות נמוכה ומתאם נמוך עם שוק המניות. איגרות החוב הממשלתיות של ארה"ב מציעות כיום תשואות נמוכות היסטורית וצפויות לייצר תשואות ריאליות חיוביות בקושי, או אפילו שליליות, בשל מדיניות הריבית הנמוכה שמנהלת הפדרל ריזרב מאז משבר 2008.

אג"ח קונצרני / חברות אג"ח קונצרניות הן אגרות חוב שהונפקו על ידי תאגידים אמריקאים עם דירוג אשראי גבוה להשקעה כדי לממן פעילויות עסקיות. הם מציעים תשואות גבוהות יותר מאגרות החוב הממשלתיות של ארה"ב בשל סיכון אשראי גבוה יותר.

אגרות חוב צמודות (TIPS) הן איגרות חוב צמודות לאינפלציה שהונפקו על ידי הממשל הפדראלי בארה"ב. בניגוד לאגרות החוב הנומינליות, קרן ותקבולים של TIPS מתואמים מעת לעת על בסיס מדד המחירים לצרכן האמריקאי (CPI). למרות של- TIPS יש כיום תשואות נמוכות היסטוריות, התכונה האינפלציונית שלהם והתנודתיות הנמוכה הופכת אותם למעמד הנכס היחיד שיכול לספק הכנסה והגנה מפני אינפלציה.

תוצאות עבר של אסטרטגיה בעלת תמהיל נכסים דומה 

להמחשה בלבד

הבהרה חשובה 

מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך.ביצועי העבר מציגים את התשואות שהרכב מדדים כזה היה משיג  בשנים האחרונות. ביצועים אלה יכולים לשמש ככלי נוסף עבורך להמחשת הסיכון במסלול ההשקעה. הצגת ביצועים אלה הינה כלי נוסף לבחינת התאמת הפרופיל להעדפותיך. אין להסיק מסקנות חד משמעיות מנתונים אלה, יש לראות בהם ככלי תומך החלטה. כמובן שאין כל ערובה שמה שקרה בעבר יחזור על עצמו בעתיד. כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. 

שאלות נפוצות

מה זה Robo Advisor?


לאחר הצלחתו האדירה של המודל בארה"ב, אנו מביאים לכם את המהפכה הדיגיטלית גם לעולם ההשקעות בישראל. לראשונה תוכלו לקבל שירותי ייעוץ השקעות באופן מקוון לחלוטין, וללא צורך בפגישה פנים אל פנים עם בעל הרישיון. בהליך הצטרפות קצר ופשוט אותו ניתן לבצע מכל סוג מכשיר ובכל רגע נתון. את המלצות ההשקעה תוכל לקבל במייל / SMS, לערוך אותן ולשלוח לביצוע בחשבון ההשקעות האישי שלכם. או לחילופין לקבל ייעוץ חד פעמי לבנייה של אסטרטגיה אוטומטית.
מהו שווי התיק המינימלי והמקסימלי?


אנחנו מספקים את השירות עבור תיקים בעלי שווי תיק מינימלי של $3000 בלבד. ניתן לקבל את השירות עבור כל סכום השקעה העולה על הסכום הנ"ל.
כיצד אתם קובעים את רמת הסיכון המתאימה לי?


אחרי שנלמד קצת עלייך מתשובותיך לשאלון האיפיון שלנו, כמו: באיזה שלב אתה נמצא בחייך הפיננסים ? מהי מטרת ההשקעה שלך ? מהי רמת הידע שלך בתחום וכו'. נוכל להמליץ לך על פרופיל הסיכון המתאים לך בהתאם לתוכנית אותה תבחר. כמו כן נוכל גם להתחשב בתיק הפנסיוני שלך לקביעת פרופיל השקעה מתאים ככל האפשר.
איך אני עוקב/ת אחר ביצועי התיק שלי?


הכספים והפוזיציות נמצאים בחשבון ההשקעות האישי שלך. תוכל להתחבר אליו מכל מקום, בכל שלב ולהתעדכן במצב החשבון ואף לבצע פעולות כגון הפקדה ומשיכה. סגירה ופתיחת פוזיציות חדשות וכו'.
מי מפקח על החשבון שלי?


הפעילות מפוקחת ע"י הרשות לניירות ערך בישראל, מס' רישיון 12918. בנוסף, כחלק משיתוף הפעולה שלנו עם קבוצת אינטראקטיב ישראל, אנו ממליצים על ניהול הכספים בחשבון השקעות בענקית הברוקראז' האמריקאית Interactive Brokers אשר הינם ברוקר דילר רשום ומפוקח ע"י הרשות לניירות ערך האמריקאית FINRA וה- SEC, בנוסף ל-CFTC ו-NFA ובעוד גופי פיקוח עצמאיים ברחבי העולם. הכספים והפוזיציות בחשבון מבוטחים ע"י ארגון ה- SIPC ,וכל חשבון מבטוח עד שווי של $500,000.
מהם היתרונות בייעוץ השקעות דיגיטלי?


ראשית אנו חוסכים לך זמן רב, אין צורך להגיע אלינו פיזית והתהליך כולו מבוצע אונליין. ניתן לקבל ייעוץ מלא על תיקים קטנים, החל מ-$3000. כמו כן אנו חוסכים לך בעמלות הניהול היקרות בבנקים ובבתי ההשקעות,עמלות קנייה מכירה גבוהות, ועמלות ניהול נוספות אשר נגבות בקרנות הנאמנות ומוצרי מדף אחרים. גם בסכומי כסף נמוכים יחסית תוכל ליהנות ממדיניות השקעה התפורה בדיוק למידותייך מבלי לצאת מהבית!
כיצד מתבצע תהליך קבלת החלטות ההשקעה?


אנו נעזרים במיטב המוחות בשוק ההון המקומי בעלי ניסיון רב ומוכח ובשילוב אלגוריתם ייחודי אשר סורק את המלצות האנליסטים מתוך 11 גופי המחקר המובילים בעולם, וכל זה תוך שניות ספורות. לאחר ניתוח המאפיינים האישיים שלך, ותוך התחשבות במצב השווקים, אנו נרכיב עבורך תיק השקעות מומלץ הכולל מגוון נכסים אשר נבחרו בקפידה. את הרכב התיק תוכל לקבל למייל האישי שלך, או ישירות לטלפון הנייד. לקרוא מידע וסקירות שוק, לבסוף תוכל לשלוח לביצוע בתיק ההשקעות האישי שלך ב- Interactive Brokers.
מאילו נכסים מורכב התיק?


עבור מסלולי התיקים המלאים, אנו מתרכזים בעיקר בהשקעות בתעודות סל / ETF על מנת לאפשר פיזור רחב למגוון ניירות ערך בתיקים קטנים וגדולים כאחד. כמו כן תעודות סל לרוב הינן זולות בהרבה מקרנות נאמנות, וכל מוצר השקעה דומה. ומאפשרות חיסכון משמעותי בעלויות השקעה אשר משפיע על תשואת התיק. במסלולי המלצות השקעה אנו מתרכזים בעיקר במניות מהשוק האמריקאי המתאימות לעסקאות לונג או שורט. איננו ממליצים על קרנות נאמות. וזו מתוך ראייה כי ETF's מייצרות את הפיזור המתאים בעלויות נמוכות משמעותית מקרנות הנאמנות.
כמה זה עולה לי?


השירות הינו בעלות של 0.5% שנתי בלבד.
אז איפה מתחילים?


פשוט מאוד, בחרו את המסלול המתאים לכם, ענו על מספר שאלות . חתמו על מסמכי הייעוץ. פתיחת החשבון אורכת כ-4 ימי עסקים. כאשר החשבון יפתח ויאושר תוכלו להנות מהשירות ולקבל את תמהיל התיק המלא ישירות לנייד / Email, ולשדרו לחשבונכם.
ביטול השירות


ניתן לבטל את השירות בכל עת בהודעה לכתובת המייל - info@fjord.co.il.