מניות ארה"ב: בחלק השקעה זה אנו רוצים ליצור עבורך בעלות בחברות אמריקאיות.

ההיסטוריה מוכיחה שהן מציעות תשואות משמעותיות בטווח הארוך. בעוד תנודתיות רבה יותר מאשר אג"ח,

מניות שיכולות להציע תשואה גבוהה המותאמת לרמת סיכון זו. ברמת סיכון זו אנו נתרכז בהשקעה ב"מניות ערך" ו"מניות דיבידנד", 

אשר מאופיינות בצפיות צמיחה גבוהות ותנודתיות נמוכה.

 מניות זרות: מניות זרות הן נתח בעלות בחברות זרות במדינות מפותחות כמו אירופה, אוסטרליה ויפן. מניות זרות נבדלות ממניות אמריקאיות בשני אופנים עיקריים: ראשית, מכיוון ששווקים מחוץ לארה"ב מגיבים באופן שונה למצבים כלכליים, המניות הזרות יכולות לעזור להפחית את הסיכון הכולל של התיק. שנית, מניות זרות מספקות חשיפה עקיפה למטבעות, כך שבמידה ומטבע הבסיס של החשבון ($) נחלש, חלק זה עשוי לגדר את החשיפה. התשואות ההיסטוריות של מניות זרות נמוכות ממניות אמריקאיות והן בעלות סיכון גבוה יותר, ולכן הסיבה להשקעה במניות זרות הן התכונות המגוונות שלהן.

 שווקים מתעוררים:  בחלק זה אנו נמליץ על השקעה בחברות זרות במדינות מתפתחות כמו ברזיל, רוסיה, הודו וסין. השקעה במניות בשווקים מתעוררים מציעה גיוון נוסף, כי כלכלות אלה מגיבות באופן שונה מאשר הכלכלות המפותחות בחו"ל. התשואות ההיסטוריות של מניות בשווקים מתעוררים גבוהות ממניות אמריקאיות ומניות בשווקים מפותחים, עם סיכון גבוה יותר. שווקים מתעוררים מוסיפים את האפשרות לתשואות גבוהות יותר לתיק ולגיוון נוסף.

 נדל"ן:  אחת הדרכים האפקטיביות ביותר להחשף לנדל"ן מבלי לרכוש נכס פיזי, היא באמצעות רכישת יחידות השתתפות בקרנות השקעה במקרקעין (REIT - Real Estate Investment Trust). מדובר בחברות ציבוריות שעוסקות בנדל"ן ומשקיעות בנדל"ן מניב מסוגים שונים: משרדים, קניונים, מפעלים, בתי מגורים ועוד...חברות אלו מקבלות פטור מלא ממס חברות מהממשל האמריקאי ובתמורה הן מחוייבות לחלק למשקיעים לפחות 90% מדמי השכירות. המשמעות היא שהמשקיעים, אנחנו , מקבלים לפחות 90% מרווחי החברה כדיבידנד!

 משאבים טבעיים:  בחלק זה של התיק אנו נרצה להעניק למשקיעים חשיפה לחברות העוסקות במשאבי טבע וסחורות. לחברות אלו בדרך כלל רמה נמוכה של קורלציה עם מגזרים אחרים, והן מוסיפות גיוון לתיק . עם זאת, המשאבים הטבעיים עדיין נושאים סיכון ועשויים להיות מושפעים מפוליטיקה, מאקרו כלכלה ותנודות מטבע. לכן, משאבים טבעיים אנו ממליצים לחשוף חלק קטן יחסית מהתיק. 

 אג"ח:  השקעה באג"ח כוללת : אג"ח ממשלתי , אג"ח חברות, ואג"ח צמוד (TIPS):

  •  אגרות החוב הממשלתיות של ארה"ב הן חוב שהונפקו על ידי הממשל הפדרלי והסוכנויות בארה"ב לצורך מימון תוכניות שונות של הממשל האמריקאי. איגרות החוב הממשלתיות של ארה"ב מספקות הכנסה יציבה, תנודתיות נמוכה ומתאם נמוך עם שוק המניות. איגרות החוב הממשלתיות של ארה"ב מציעות כיום תשואות נמוכות היסטורית וצפויות לייצר תשואות ריאליות חיוביות בקושי, או אפילו שליליות, בשל מדיניות הריבית הנמוכה שמנהלת הפדרל ריזרב מאז משבר 2008.

  • אג"ח קונצרני / חברות אג"ח קונצרניות הן אגרות חוב שהונפקו על ידי תאגידים אמריקאים עם דירוג אשראי גבוה להשקעה כדי לממן פעילויות עסקיות. הם מציעים תשואות גבוהות יותר מאגרות החוב הממשלתיות של ארה"ב בשל סיכון אשראי גבוה יותר.

  • אגרות חוב צמודות (TIPS) הן איגרות חוב צמודות לאינפלציה שהונפקו על ידי הממשל הפדראלי בארה"ב. בניגוד לאגרות החוב הנומינליות, קרן ותקבולים של TIPS מתואמים מעת לעת על בסיס מדד המחירים לצרכן האמריקאי (CPI). למרות של- TIPS יש כיום תשואות נמוכות היסטוריות, התכונה האינפלציונית שלהם והתנודתיות הנמוכה הופכת אותם למעמד הנכס היחיד שיכול לספק הכנסה והגנה מפני אינפלציה.

You have reached maximum level.
Go Back
Please confirm that you are interested in a different risk level than recommended
Yes
No
You have reached minimum level.
Go Back

Loading...